Sık Sorulan Sorular


KOMBİ TAMİR BAKIMI

KOMBİNİ ÖMRÜ NE KADARDIR?
Kombilerin ekonomik ömürü Sanayi Bakanlığı tarafından 15 yıl olarak belirlenmiştir.
KOMBİM ARIZA YAPTIĞINDA NE YAPMALIYIM?
Kombi arıza yaptığı takdirde önce kullanma kılavuzunda arıza giderme yöntemleri teknikleri uygulanır. Eğer arıza devam ediyor ise kombinizin marka ve modeline göre yetkili ve sertifika sahibi servis olan İzmit İklimlendirmeyi aramanız yeterli.
EN İYİ ISI VE TASARUFU HANGİ CİHAZDA SAĞLARIM?
Kombi dünyada ve Türkiye'de en iyi ısınma aracıdır. Kombilerde marka ve modeline göre, evin metre karesine göre, doğru tercih yapılır ise çok daha iyi ısı bir tasarufu sağlanır.
BAKIMLAR NİYE YAPILIR?
Kombide bulunan genleşme tankındaki basıncın yılda bir tazelenip tamamlanması ve daha uzun ömürlü sağlıklı bir yaşam için kombi bakımı yaptırılması uzmanlar tarafından tüm dünyada önerilir.
KOMBİ VE RADYATÖR BAKIMININ FAYDALARI NELERDİR?
Kombi bakımı size aylık %30 tasaruf sağlar ve ömrünü uzatır, daha aktif çalışır. Radyatör (petek) bakımı ise %40 tasaruf sağlar ve daha iyi ısı verir. Böylece radyatörler daha uzun ömürlü olurlar.
KOMBİNİN SUYU KAÇ BAR OLMALIDIR?
Kombinin suyu mekanik ve dijital kombilerde 1.5 bar olmalıdır. Her marka ve modele görede değişiklik gösterebilir.
KOMBİYİ 24 SAAT AÇIK TUTMAK TEHLİKELİMİDİR?
Kombiyi 24 saat kullanılması açık tutulmasında hiç bir sakınca yoktur. Fakat biz uzmanlar kombinin haftada 1 saat dinlendirilmesini tavsiye ediyoruz.
KOMBİLİ BİR EVDE DOĞALGAZ TASARUFU İÇİN KULLANILMAYAN RADYÖTÖRLERİN (PETEKLERİN) KAPATILMASI DOĞRU MUDUR?
Kombi sisteminde bir pompa yardımı ile devir daim söz konusudur. Devir daim pompası sağlıklı çalışabilmesi için en az üç radyatör açık kalması ve çalışıyor olması gerekir.
KOMBİ BAKIMINI HER YIL YAPTIRMALI MIYIM?
Yetkili ve sertifikalı servis tarafında kombi bakımı her yılda 1 defa yaptırılması gereklidir.

KLİMA MONTAJI

Klima montajı önemli midir?
Klimaların kurulumu teknik bilgi ve dikkat isteyen bir iştir. Klima, uzmanı olmayan kişilerden alınıp uygun olmayan yöntemlerle montaj edilirse sağlığınız için zararlı olabilir. Klima montajının uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.
Klima montajı için ne kadar süre gerekir?
Klima montaj süresi genellikle klima tipine ve kurulumun yapılacağı alana bağlı olarak değişebilir. Standart bir klima montajı için genellikle 2 ila 4 saat arasında zaman gerekebilir.
Hangi klima markalarını kuruyorsunuz?
İzmit İklimlendirme olarak, sektörde güvenilir ve kaliteli olarak bilinen markalar olan Daikin, Mitsubishi Electric, Samsung, LG, Arçelik, Beko, Vestel gibi önde gelen klima markalarının kurulumunu yapıyoruz.
Klima bakımı ne sıklıkla yapılmalıdır?
Klima bakımı, klimanın tipine ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak yılda en az bir kez tavsiye edilir. Düzenli bakım, klimanızın verimli ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar, ayrıca enerji tasarrufu elde etmenize yardımcı olur.
Klima alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Klimanızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli adım klimanın takılacağı odanın belirlenmesidir. Bu, alacağınız klimanın soğutma kapasitesini de doğru seçmeniz için önemli bir kriter olacaktır. Odaya giren güneş ışığı, odanın büyüklüğü ve odada kaç kişinin yaşayacağına dair ölçütler klimanızdan alacağınız verimi en üst seviyeye çıkarmak için size yardımcı olacaktır.

PETEK TEMİZLİĞİ

Radyatör (PETEK) Bakımı Her Yıl Yaptırmalımıyım?
Yetkili ve sertifikalı servis tarafından 2 yılda 1 kimyasal ilaçla radyatör (petek) bakımı yaptırılması gereklidir.
Petek temizleme nedir? Ne işe yarar?
Petek temizleme işlemi aslında kombinizden peteklere kadar uzanan tüm tesisatınızın tortulaşmış tabakaya karşı yıkanması ve artık ısıtma özelliğini kaybetmiş suyun yenilenmesidir. Bu sayede yakıt giderlerinizden tasarruf edersiniz. Aslında petek temizleme nedir sorusunun özet cevabı, 'tasarruftur' desek doğru olur.
Petek temizletmenin sağlığa faydası var mı?
İzmit İklimlendirme ile evet. Peteklerin aralarında tabakalaşmış kir, toz, saç, ve hatta böcek kalıntıları alttan gelen ısının etkisiyle içerisindeki bakterileri odalarınıza yarar. Bu sağlıksız hava başta solunum yolları rahatsızlıkları olmak üzere özellikle bebek ve çocuklarda ciddi problemler doğurur. İzmit İklimlendirme her petek temizleme işleminde siz aksini istemedikçe petek aralarındaki bu kir tabakasını su buharı ile temizler.
Petek temizleme nasıl yapılır?
Bu iş için tasarlanmış cihazların yardımı ile kombinizin peteklere su dağıtan kanalı üzerinden temiz su 3-4 kez verilerek yıkama yapılır.
Petek temizleme ne kadar zaman alır?
Standart bir dairede ortalama 1 saat kadar sürer.
Petek temizlemede hangi kimyasal madde kullanılıyor?
Biz, petek temizleme işlemi sırasında tesisatınızda birikmiş ve hatta tabaka haline gelmiş kirleri sökmek için sisteminize kesinlikle zarar vermeyen, üstelik kirece karşı tesisatınızı koruyan tamamen kendimize ait olan kimyasal madde kullanıyoruz.
Peteklerin sadece içleri mi temizleniyor?
İzmit İklimlendirme hariç hemen her petek temizleme firmasında evet.. İzmit İklimlendirme olarak hem tam tasarruf etmeniz hem de sağlıklı hava solumanız için hem içini hem de dış aralarını temizliyoruz.
Petek temizleme zararlı mı?
Peteklerinizi ucuz fakat kezzap özellikleri taşıyan kimyasal maddelerle yıkatırsanız sisteminiz içten çürümeye başlayacaktır. Bu sebeple zararsız ve kirece karşı koruma sağlayan kendi kimyasalımızı geliştirdik ve bunun için garanti veriyoruz.
Petek temizleme faydaları
Geçen yıllar içerisinde ısıyı taşıma ve tutma özelliğini kaybetmiş ve tesisat içerisindeki kir tabakaları yüzünden siyahlaşmış suyun değişmesi ve tesisatınızın yıkanması ile ısınma giderlerinde ciddi oranlarda tasarruf sağlarsınız.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz! 


parallax background

Hemen Arayın


+90 537 673 70 53